Škola informuje

28. 1. 2021

Nový odbavovací systém – MHD Pardubice

Nový odbavovací systém v pardubické MHD

Dopravní podnik města Pardubic zahajuje od února výměnu odbavovacího systému ve vozidlech a zároveň i náhradu stávajícího nosiče jízdného – Pardubické karty-

Čtecích zařízení ve školách, která slouží žákům ZŠ pro identifikaci při vydávání obědů, se tato změna nedotkne. Tato zařízení budou akceptovat stávající i nové Pardubické karty.

Montáž nových odbavovacích terminálů ve vozidlech bude probíhat během měsíců únor a březen. V tomto období budou na linkách současně nasazována vozidla s novým i původním odbavovacím systémem. Ve vozidlech s novými terminály již nebude možné odbavení pomocí elektronické peněženky na původní Pardubické kartě.Úhradu jízdného ve vozidlech s novým odbavovacím systémem lze provést papírovou jízdenkou nebo bezkontaktní platební kartou. Časové kupóny na původní Pardubické kartě budou platit ve všech vozidlech (starý i nový odbavovací systém). O novou Pardubickou kartu pro žáky bude možné zažádat od dubna na e-shopu nebo od února v prodejních místech DPMP a.s.

Doporučení:

Pro cestující s původní Pardubickou kartou s časovým kupónem se nic nemění, jezdí na časový kupón ve vozidlech s novým i původním odbavovacím systémem. Ve školách čtecí zařízení oba druhy karet akceptují. Výhledově si zažádat přes e-shop o novou Pardubickou kartu. Zůstatky z původní karty budou převedeny na novou Pardubickou kartu.

Cestující s původní Pardubickou kartou, využívající elektronickou peněženku – zvážit nákup časového kupóny (lze zakoupit v prodejních místech DPMP a.s. až do 31.8.2021) a po dobu jeho platnosti využívat starou Pardubickou kartu i pro identifikaci ve škole. Výhledově si zažádat přes e-shop o novou Pardubickou kartu. Zůstatky z původní karty budou převedeny na novou Pardubickou kartu.